Search for content, post, videos

Category

Козметика

306 Views
СИНОНИМ ЗА УБАВО ЛИЦЕ

Која е тајната на младото и негувано лице? Конечно на нашиот пазар пистигна нова козметичка линија со нежна, сензуална текстура, потполно прилагодлива. Оваа козметика има едноставен, но ефикасен и лесен…

340 Views
Домашни трикови за испукани врвови

Домашните третмани за третирање на испуканите врвови на косата можат многу да ви помогнат, а се особено добро затоа што нема да ве чинат речиси ништо. Дури, ваквите третмани честопати…

399 Views
Домашен пилинг за усни

Кожата на нашите усни е исклучително чувствителна, па лесно може да се оштети на сонце и ветер. Сигурно и вие барем еднаш сте се соочиле со испукани и оштетени усни,…

283 Views
Танцот на боите

Ако се држите до правилото дека нагласените очи не се комбинираат со силно нашминкани усни и обратно, нема место за паника дека ќе изгледате лошо.…

399 Views
Нијанси за помлад изглед

Откако ќе ја решите дилемата со фризурата и бојата на косата, време е да завршите со последниот удар боја – мејкапот. Оваа сезона актуелни се пастелните и неутрални тонови, бидејќи…

292 Views
Ни случајно не ги стискајте

Еве како да ги отстраните овие бели дамки на твоето лице: ПОТРЕБНИ СЕ САМО 3 СОСТОЈКИ што ги имате во кујната Ситни и бели тврди дамки што можат да се…

256 Views
Проверен рецепт против подочници

Заборавете на коректорот: проверен рецепт против подочници Сигурно досега сте испробале многу кремови и препарати против здодевните темни кругови околу очите, но скоро сè било безуспешно. Но овој домашен рецепт…