Search for content, post, videos

Category

Мода

727 Views
НАЈВЕЋИ ПОНОС У ЕВРОПИ

Свако ко је једном упознао Ану Милојковић није остао равнодушан. Ова прелепа, млада мисица је понела титулу „MISS EUROPE 2021” и својим шармом освојила стручни жири а онда и све…

326 Views
Убавината на темните тонови

Ако по нешто е специфична зимата, но и есента пред неа, тогаш тоа се обичните креации и темните тонови. Многу жени едноставно не ги сакаат и прифатат, но колку и…

345 Views
Креатори на стилот

Највлијателниот моден дизајнер во ’40-тите и ’50-тите години на минатиот век, Кристијан Диор владееше со модниот свет по втората светска војна.…

658 Views
Одиме на забава!

Креатори: Kokev, Наташа Карчева – Al Aparel Локација: продажен салон „LUX“ Фото: Јован Јон Модел: Александра Бошњаковска, модна агенција „Подиум“ Фризура: Студио Avangarde Шминка: Ирена Сенокозлиоска…

487 Views
Стилски кадифени чанти за совршен изглед

Како што се наближуваат новогодишните и божиќните празници, се повеќе размислуваме за вечерните тоалети кои ќе ги одбереме за овие прилики. Тука се и вечерните чанти кои додаваат гламур и…

3201 Views
Пречекајте ја есента во бојата на виното…

Гламурозната темна црвеникаво-виолетовa нијанса ги зема улиците. Ако сте големи обожаватели на виното, природно е оваа нијанса да заземе место во вашата гардероба. Бојата на виното (инаку позната како бургунди…