Search for content, post, videos

Category

Нешто ново за неа

419 Views
Марципан колачиња со брусница

Подготовка: Сувите брусници потопете ги во рум и оставете ги да отстојат околу два часа, а потоа исцедете ги. Готовата смеса од марципан поделете ја на 20 топчиња.…

383 Views
Меки допири со „Mellow“

 „Mellow“ – новата колекција на Евгенија Зафировска Познатата модна дизајнерка претстави над триесет уникатни креации под етикетата на брендот „EZ“, кои се наменети како за домашниот пазар, така и за…

364 Views
Новогодишни мини палачинки

Во тава за пржење на масло малку ропржете го месото. Откако ќе го пропржите додајте му ги сите зачини, по желба можете да додадете и чили доколку сакате да биде…

366 Views
Книга на неделата НАНА

Во рамките на проектот „Слободата на жените во литературата во 19. век“, издавачката куќа НАМПРЕС го  промовираше македонското издание на вечната литературна класика, романот „Нана“ од Емил Зола.…

673 Views
За душевен мир… „Шамбала“

Скапоцениот накит што ги спојува древните култури на Истокот со модерниот дизајн, рачна (совршена) изработка на мајсторите од данската јувелирница во сопственост на браќата Медс и Микл Корнерап, е омилен…

0 COMMENT
550 Views
Glassing – Мачкини очила за сонце

Италијанскиот оптичар, кој очилата за сонце ги изработува рачно, неодамна ја лансира новата годинешна колекција и предизвика внимание. Освен формата (мачкина), за популарноста придонесе и бојата, во златна и виолетова.…