Search for content, post, videos

Category

Убавина

1150 Views
Маска за лице од авокадо

Маска за лице од авокадо, мед Состојки: 1 лажица мед 1/4 авокадо Подготовка: Изгмечете 1/4 од авокадото користејќи го задниот дел на вилушката додека смесата не стане мазна и нема…

816 Views
Создава чуда за убавината: 5 помалку познати употреби на маслиновото масло

Ако сте го гледале филмот Мојата голема мрсна православна свадба, тогаш сигурно се сеќавате и дека еден од главните ликови користеше средство за чистење за речиси сè: од лекување мозолчиња…

0 COMMENT
1249 Views
Симпатично пополнета

“Ако ви речат дека сте дебела, бидете горда” е пораката на една американска модна агенција, која лансира облека за полнички жени и постигнува огромен успех во светот на модата.  …