Search for content, post, videos

Category

Мојот дом

469 Views
Чудотворни собни растенија

    Според истражувањето на НАСА, некои собни растенија во рок од 24 часа можат да отстранат и до 90 проценти разни токсични состојки од воздухот од просторијата во која…

802 Views
Керамичката плотна да ви блеска!

Направете сами средство за чистење Не мора да купувате комерцијални средства за чистење. Можете исто така да направите свој детергент за кој се потребни само три состојки: детергент за садови,…

318 Views
Дизајнери на стилот

  Ново, свежо и интересно… за сечиј вкус и џеб Кога дизајнот е во прашање, за вкусот не треба да се расправа. Дури и навидум кичестите производи може да изгледаат…

325 Views
Трпезарија од соништата

  Совршената трпезарија би имала два ѕида, отворен дел кон кујната и стаклен “ѕид” заради кој ќе имате впечаток дека сте во природа додека јадете. Едноставно… неодоливо!…

1061 Views
ОД МОДА ДО МЕБЕЛ… но стилски!

Мебелот и уредувањето на домот ви се голема слабост, но истовремено имате дилема. Што да одберете? Дали ќе биде премалку или премногу? Што би ви одговарало најмногу? И што е…

1210 Views
Пастелни бои за смирен тон на домот

Пастелните бои се најжешкиот тренд во домувањето во моментов. Нежните пастелни бои, споени со силните и неонски нијанси, даваат нов, поинаков и тренди изглед на било која просторија.…