Search for content, post, videos

Богати бои за луксузен блесок

Тајната на добрата шминка се крие во нејзиниот квалитет, но и во вистинската комбинација на нијансите. Lancome ви нуди богата палета нијанси, започнувајќи од подлогата преку сенките и моливчињата за очи, до руменила и кармини. Ваше е само да го одберете она што најмногу ве привлекува и да започнете да ја креирате магијата на лицето. Погледнете го резултатот на мејк ап артистот Ивана Лисак со моделот Билјана Костадиновска во креација на Јована Филиповиќ.

 

[two_fifth padding=”0px 40px 40px 0px”] [/two_fifth][three_fifth_last]

Lancôme

Течна пудра: Teint Miracle 010 – 2910 ден

Коректор за лице: Effacernes Longue Tenue 015 – 2160 ден

Сенка за очи: Ombre Hypnôse mono I202 – 1630 ден

Молив за очи: Le Crayon Khôl 01 – 1290 ден

Маскара за очи: Hypnôse Volume-a-Porter – 2130 ден

Молив за веѓи: Le crayon sourcils 020 – 1370 ден

Маскара за веѓи: Sourcils Styler 02 – 1390 ден

Руменило за лице: Blush Subtil 021 – 2670 ден

Кармин за усни: L’Absolu Rouge cream 368 – 2030 ден

[/three_fifth_last]