Search for content, post, videos

Играјте си со шминката во текот на сончевите денови

 

Пролетта и летото се идеалните годишни времиња за да си играте со боите и да пробате нов и храбар стајлинг. Обновете ја колекцијата на шминки со Avon кармин, моливче за очи, пудра и лак за нокти кои ќе ви помогнат да ја остварите таа цел. Сè што треба да направите е да ги одберете омилените производи од новата брошура на компанијата Avon која е достапна на веб-страницата avoncosmetics.com.mk

 

Во женскиот несесер не може да има премногу кармини затоа ова е идеален момент да пробате некоја од новите нијанси од Mark и True колекциите. Доколку сакате да ја истакнете полноста на усните, идеален избор за вас е Avon Mark Plump It карминот за усни. Колагенот кој овој кармин го содржи во себе им дава на усните дополнителен волумен, ретинолот ги прави мазни додека кофеинот им дава цврстина.

 

Ако сакате да си играте со впечатливите бои, високо пигментирани кармини од Avon Mark Bold колекцијата ќе бидат ваши најдобри сојузници. Достапни во широка палета на смели нијанси ќе ја направат секоја комбинација впечатлива и ќе ви помогнат да ја покажете вашата личност.

 

За компанијата Avon:

AVON е компанија која веќе 130 години гордо се залага за убавина, иновации, оптимизам и над сѐ – за жените. Производната палета на AVON ги содржи добро познатите и посакувани брендови како ANEW, Avon Color, Skin-So-Soft и Advance Techniques. Продаван преку скоро 6 милиони активни независни Претставници, производите на AVON ги воодушевуваат потрошувачите во скоро 70 земји во светот. Дознајте повеќе за компанијата Avon и за производите што ги нуди на avoncosmetics.com.mk