Search for content, post, videos

Ни случајно не ги стискајте

Еве како да ги отстраните овие бели дамки на твоето лице: 
ПОТРЕБНИ СЕ САМО 3 СОСТОЈКИ што ги имате во кујната

  
Ситни и бели тврди дамки што можат да се појават на целото лице се формираат
така што кератинот останува заробен под површината на кожата, формирајќи мала 
циста. Може да има и акумулации на маснотии .
Треба веднаш да знаете дека не смеете да ги истиснувате. Овие акумулации се премногу длабоки 
под кожата и на чувствителните делови. Ако сè уште не сакате да одите на лекар, 
можете да го пробате овој метод:
Потребни состојки:
-шеќер
-Лимон
-маслиново масло

Подготовка:

Измешајте две лажички шеќер со сок од половина лимон. Во смесата додадете една лажичка
 маслиново масло.

Нежно масирајте ја кожата и оставете да делува 15-20 минути.
 Потоа исплакнете со топла вода.