Search for content, post, videos

СИНОНИМ ЗА УБАВО ЛИЦЕ

Која е тајната на младото и негувано лице? Конечно на нашиот пазар пистигна нова козметичка линија со нежна, сензуална текстура, потполно прилагодлива. Оваа козметика има едноставен, но ефикасен и лесен состав. Природна козметика која во хармонија со природата го негува и опоравува уморното лице. 

Силата на природата е во младоста и убавината. Таа е мистериозната енергија што создава хармонија. Одзема здив со својата чистота. Се крие во нежниот еликсир на листовите од роза.

-успешна формула за намалување бори;

-беспрекорна хидратација во текот на целиот ден;

-намалени пори;

-зголемена еластичност;

-свежа и блескава кожа;

Ја доловивме природната моќ на природата и ви ја пренесуваме за да создадеме повеќе убавина и радост.

за која било возраст;

за секој тип на кожа;

за секој темперамент на духот;

Ова е серијата “Nature of Agiva”. Тоа е природна, модерна и иновативна формула која ветува совршена убавина.

Козметичката линија е израз на нашата желба за совршенство.

Водени сме од желбата на нашите клиенти за „чистота“ на употребените активни состојки. Затоа сериите се :

– без парабени;

– без минерални масла;

– без силикони;

– без вештачки бои;

Целото пакување е прилагодено и одговара на еколошките стандарди.

https://www.instagram.com/nature_of_roses/

Надица Пушкоска