Search for content, post, videos

4 зимски палта кои мора да ги имате оваа сезона

Kако што се намалуваат температурите и синото небо се претвора во сиво, сите помислуваме на истото парче облека: зимското палто. Тука е нашата кратка листа од 4 суштински јакни и палта за кои треба да размислите да ги додадете во вашата гардероба.

1. Капут

Капут од кашмир или волна во прекрасна боја е парчето по кое ќе посегнете повторно и повторно во текот на есенската и зимската сезона. Инвестирајте во ова модно парче повеќе отколку што би потрошиле за било кое друго сезонско купување. Најверојатно ќе го носите најчесто и за најдолг временски период.

Massimo Dutti

 

Mango

 

Miu Miu , www.farfetch.com

 

Astibo

 

Mango

 

2. Вечерен капут

Без разлика дали е од обична волна, луксузен кашмир или фенси свила, капутот со должина до колена, кој е доволно убав да се носи со сите ваши најдобри фустани и здолништа е задолжителен.

Mona

 

Astibo

Astibo

 

Палто од вешташко крзно

Палтото од вешташко крзно ви овозможува да се чувствувате како поп-ѕвезда и е особено прикладно вечерните излегувања. Испробајте го апсолутниот тренд за оваа сезона.

Calvin Klein, www.farfetch.com

 

Mango

Mango

 

Zara

 

Zara

 

Zara

 

Јакна

Да се замрзнете заради модата никогаш не е добар избор … особено кога има толку многу симпатични јакни и парки! Новата Geox линија на јакни нуди модели во урбан и спортски стил, кои несомнено се тренди и совршено го рефлектираат ритамот на модерниот свет. Комбинацијата на технологија и изглед со уникатниот италијанскиот дизајн се стреми да постигне апсолутни перформанси и благосостојба, притоа нудејќи разновидност и женствена прецизност, дизајн кој ќе го подобри квалитетот на животот и кој одговара на секојдневните комбинации.

Geox

Geox

Geox