Search for content, post, videos

Новогодишни вкусни и декоративни колачиња

Рецепт за оние кои сакаат да ги направат, вкусни и шарени, дозволете и на имагинацијата да работи

 

Потребни состојки:

2 јајца
10 лажици шеќер
4 ванили
250 гр путер
100 мл млеко
2 пецива
100 гр кокос
40 мл зејтин
Цимет по желба
Брашно по потреба, се замесува и се остава во фрижидер околу 1ч. Се расукува со дебелина околу 1 цм и се печат на 180 степени околу 10 мин.

Ана Спасовска