Search for content, post, videos

Бамја – природен ботокс

Бамја е магично растение од Божјата градина. Бамја (лат. hibiscus esculentus) e исклучително здраво и корисно растение, особено е ценет чајот, кој помага во олеснување на разни стомачни и тегоби. Со оглед на сите лековити својства кои ги поседува овој вкусен зеленчук, треба почесто да се најде на нашето мени. Бамјата е едногодишно, грмушесто растение кое почнало да се одгледува во долината на реката Нил векови пред Христа. Се смета дека бамјата пристигнала директно од Арапскиот полуостров. Се шири по бреговите на Средоземното Море, но и понатаму на исток. Цветот на бамијата е во форма на ѕвонче, светло жолта боја и трае само еден ден. Неколку дена по цветањето започнува бербата на бамјата, кога нејзините плодови созреваат. Првите плодови се појавуваат во втората половина на јуни и се достапни до доцна есен. Сезоната во која можете да добиете свежа бамја е прилично кратка, но сувата бамја е одлична замена.

Нутритивна вредност на бамјата – Целото растение има здравствени и хранливи својства; плодовите, лисјата, стеблото и коренот. Бамјата може да се пофали за богатството на витамин Ц, одредени количини на витамини А, Б6, фолна киселина, железо и калциум. Содржи скроб, малку масти и рибофлавин. Лековитото дејство на бамјите кај болестите на желудникот и цревата покажува видливи резултати, а се препорачува и како јадење во различни диети за редукција за обновување на дигестивниот систем. Бамјата содржи влакна кои помагаат да се стабилизира нивото на шеќер во крвта. Во поголеми количини може да има лаксативно дејство ја регулира работата на цревата. Чајот од бамја се препорачува за стомачни проблеми како што се гастритис, стомачни болки, чир на желудникот, проблеми со дебелото црево. Слузот од бамја го обложува желудникот, заштитувајќи го од зголемено лачење на желудочна киселина, со што се создава заштитна фолија за желудникот да може сам да се опорави. Бамјата го регулира и варењето. Многу добро влијае на хроничната исцрпеност и депресија. Се покажа како ефикасен во регулирањето на нивото на шеќер во крвта кај дијабетичарите. Позната е и како афродизијак.

Употреба во кулинарството – Младата бамја може да се користи свежа, сува, замрзната, маринирана, кисела, како чај и тинктура. Во готвењето се готви со различни видови супи, чорби, чорби, се користи печена, динстана, похована, на скара или свежа во различни салати. Готовите јадења може да се подготват и од суви бамии, но и од свежи, но прво треба да се натопи и кога ќе се зголеми во волумен е подготвена за употреба. Најчесто се комбинира со јагнешко и одлично оди со други видови месо. Слузот од бамја, кој го ослободува за време на готвењето, го врзува холестеролот и е познат и по своето дејство како природен емулгатор, поради што луѓето често ја додаваат во многу сосови за да ги згусне. Зачинетата бамја може многу добро да се користи како гарнир за јадења. Може да се динста, а потоа да се измеша со телешко месо, што дава вкусна и хранлива чорба.

Природен ботокс – Растителниот природен ботокс е извлечен од волшебната бамја. Бамјата е единственото растение од кое се вади природниот хербален ботокс, ја намалува контракцијата на мускулите, ги неутрализира штетните ефекти на слободните радикали во телото и на тој начин го спречува предвременото стареење на кожата. Тоа и помага на кожата да ја задржи својата мазност и цврстина. Поволно делува на кожата, го намалува црвенилото и воспалителните процеси.

Лековита вода од бамја – Потребни состојки: 4-5 плодови бамја со средна големина, 1 чаша вода, сол и бибер (по желба). Начин на припрема: Добро измијте ја бамјата под млаз вода, исечете ги двата краеви на бамјата и пресечете ги на половина. Вака исечени, ставете ја бамјата во чаша вода и оставете да отстојат 8 часа (најдобро преку ноќ). По желба, можете да ги чувате во водата и до 24 часа. Наутро истискајте ги плодовите и исцедете го преостанатиот сок од нив во водата. Отстранете ја бамјата од водата и по желба додадете сол и бибер. Пијте и уживајте.

С.Ј.