Search for content, post, videos

Кајсија – богата со витамини и минерали

Летото е време кога многу луѓе уживаат во слатките кајсии. Се верува дека потекнува од североисточна Кина, од каде е пренесена во Ерменија, а потоа благодарение на Римјаните се проширила низ Европа. Денес, ова овошно дрво е достапно насекаде низ светот. Кинезите ги користат кајсиите како лек и како плод на долговечноста, мирисот на цветовите на кајсијата се користи за правење парфем. Денес, најголеми производители на ова овошје се Узбекистан, Турција, Иран и Италија, а најдобро успева во областите со блага медитеранска клима. Кајсијата (лат. Prunus armeniaca) е едно од најпопуларните овошни дрвја во светот. Плодовите созреваат рано  во јуни – јули и се богати со шеќери, органски киселини, витамини и минерали. Свежите плодови од кајсија се вреднуваат како трпезно овошје, и како суровина за преработка во разни производи (сокови, џемови, џемови, компоти). Освен тоа, плодовите се сушат и преработуваат во одлична ракија. Малкумина можат да одолеат на исклучителниот вкус и кадифената текстура на овие златни плодови. Освен сирово, овошјето од кајсија често се консумира и варено или сушено. Семките од кајсија се користат за екстракција на масло, чии лековити бенефиции се добро познати уште од античко време кога се ценеле како злато.

Ризница на витамини и минерали – Покрај одличниот вкус и мирис, кајсиите се здрави и богати со многу корисни состојки. Витамините и минералите во кајсиите вклучуваат витамин А и Ц, како и калиум, калциум и манган. Покрај тоа, кајсиите содржат и голем број на фитохемикалии, како што се провитамин А, бета каротен и полифеноли, вклучувајќи катехини и хлорогена киселина. 100 грама од ова овошје содржи околу 16% од RDA на витамин Ц и дури 64% од RDA на витамин А. Има и витамини К, Б1, Б2, Б3, Б6, Е и минералите калиум, калциум, бакар, железо, магнезиум, манган, фосфор и цинк. Кајсиите се богати и со каротеноиди, кои имаат исклучителни антиоксидантни својства. Еден од најважните е ликопенот, кој се издвојува по својата способност да го заштити телото од штетното сончево зрачење и да спречи канцерогени заболувања. Сувите кајсии содржат и корисни состојки. Меѓу другото, тие се богати со диетални влакна, особено растворливи влакна, кои играат важна улога во намалувањето на ЛДЛ холестеролот и вкупниот холестерол. Го подобрува варењето – Кајсиите се богати со влакна кои го балансираат метаболизмот и спречуваат опстипација бидејќи содржат големи количини на пектин и целулоза кои делуваат како благ лаксатив. Го штити здравјето на срцето – Богатството на ликопен, витамин Ц и други антиоксиданси го намалуваат ризикот од кардиоваскуларни болести. Овие антиоксиданси го намалуваат лошиот холестерол (ЛДЛ), кој го подобрува здравјето на срцето и го намалува ризикот од срцев удар. Помага при настинки – Витаминот Ц од кајсијата ги ублажува симптомите и го скратува времетраењето на настинката. Природните својства на маслото од кајсија помагаат да се зајакне имунолошкиот систем, што во голема мера придонесува во борбата против настинките. Сокот исцеден од овошје од кајсија со додавање на лажичка мед ефикасно ги отстранува симптомите на треска. Ја храни кожата и косата – Кајсиите се богат извор на витамин Ц, кој помага во одржување на еластичноста на кожата. Витамините А и Е го промовираат обновувањето на кожата и придонесуваат за нејзиниот здрав и убав изглед. Хранливите материи присутни во ова овошје го спречуваат опаѓањето на косата и го стимулираат растот на косата. Тие се користат и за третман на акни, митесери, пеги и други кожни неправилности. Сокот исцеден од листовите кајсија помага при чешање на кожата, егзема и изгореници. Маслото од семки од кајсија е одлично за ослободување од сувиот скалп и првутот. Поради присуството на гама-линоленска киселина, ова масло помага за одржување на влажноста и цврстината на кожата. Може да се користи и како пилинг за отстранување на мртвите клетки од кожата. Сè што треба да направите е да измешате малку масло со шеќер и нежно да го втриете на кожата пред туширање. Ја штити бременоста – Кајсиите се особено корисни за жените за време на бременоста бидејќи содржат витамини А, Ц и Е, како и минерали фосфор, силициум, калциум, железо и калиум. Сокот од кајсија е одличен лек за мачнина и го регулира варењето. Сувите кајсии се многу корисни и за трудниците бидејќи имаат висока содржина на железо, но и мали количини бакарни минерали кои придонесуваат за подобра апсорпција на железото. Помага при слабеење – Кајсиите се многу хранливи и во исто време нискокалорични. 100 грама од ова овошје содржи само 48 калории. Богати се со диетални влакна, кои со своите отоци предизвикуваат чувство на ситост и на тој начин го спречуваат прејадувањето. Ова ги прави соодветна храна за одржување на оптимална телесна тежина и совршен додаток во исхраната за време на диета. Други придобивки од кајсијата – Свежи кајсии: го штитат здравјето на коските, го потиснуваат воспалението, ублажување на симптомите на астма и бронхитис, третираат анемија, заштита од инфекции, елиминирање на заморот, ја зголемуваат концентрацијата. Суви кајсии: нормализирање на хормоналната рамнотежа, отстранете го лошиот холестерол, го намалуваат ризикот од срцев и мозочен удар, помагаат при дијабетес, спречување на бубрежни заболувања, го штитат здравјето на тироидната жлезда, помагаат во регулирањето на телесната тежина.

Масло од семки од кајсија – Маслото од семки од кајсија се смета за течност со непроценлива вредност и има навистина широк опсег на примена. Во природната медицина се покажа како многу ефикасно средство за превенција од тумори, третман на астма и разни кожни проблеми како егзема, дерматитис, псоријаза и акни. Во козметиката најмногу се користи за зачувување на здравјето на кожата и косата. Често се додава во лосиони, креми, бањи, шампони и сапуни. Ја храни кожата, ја враќа нејзината еластичност и и дава меко, кадифено чувство. Покрај тоа, ги ублажува различните проблеми со кожата како што се чешање, иритација и изгореници. Ги намалува брчките, го изедначува тенот, а корисен е и за омекнување на тврдата кожа на стапалата и лактите. Кајсијата е убава и за јадење и за разубавување.

С.Ј.