Search for content, post, videos

Пролетна детокс супа – со аспарагус, праз и грашок

Пролетта е идеално време за детоксикација на вашето тело. Оваа сезона, меѓу другото, ни дава и прекрасни аспарагус, праз и грашок. Зошто да не ги искористите за да подготвите пролетен оброк кој ќе ве освежи, наполни со антиоксиданси и во исто време ќе го исчисти вашето тело од токсини? Оваа пролетна супа е погодна и за вегани и за вегетаријанци бидејќи содржи само храна од растително потекло. Аспарагусот, празот и грашокот се комбинираат со бел грав, кромид, анасон и копар.Сите состојки се одлични за варење, чистење на бубрезите и целото тело, како и за виткост и виталност.

Детоксикација со аспарагус, праз и бел грав Аспарагусот е одличен избор за супа за детоксикација. Освен што се нискокалорични, тој е природен диуретик, што значи дека му помагаат на телото да се ослободи од вишокот течности. Аспарагусот помага да се исфрлат токсините од бубрезите, а со тоа го намалуваат ризикот од создавање на камења во бубрезите. Тој се богат извор на влакна и антиоксиданси, а содржат и минерали како што се фолати, железо, бакар и калциум. Богат е со хлорофил, кој е одговорен и за ефектот на детоксикација. Заедно со аспарагусот, празот е уште една важна состојка во оваа супа. Оваа храна од родот Allium му помага на вашето тело да се ослободи од штетните токсини, а исто така е одличен избор за слабеење. Исто како празот и аспарагусот, белиот грав е богат со влакна, кои придонесуваат за добро варење. Богат е и со важни протеини. Благодарение на јаглехидратите кои бавно се варат, со овој грав ќе се чувствувате сити подолго време. Белиот грав, кој исто така е состојка во оваа супа за детоксикација е меѓу ретките намирници кои се одличен извор на молибден. Тој е еден од помалку познатите минерали кои му се потребни на телото, на пример за создавање и активирање на ензими одговорни за детоксикација. Освен што ќе го стимулира чистењето на телото од токсините, ќе ви помогне и да изгубите тежина. Анасонот е одличен за варење и детоксикација на организмот. Богат е со антиоксиданси, како што се витамините Ц и А и растителни влакна, а исто така е познат карминатив, што значи дека ги смирува гасовите и надуеноста. Копарот има антиинфламаторно и прочистувачко дејство.

Пролетна детокс супа – Состојки: 1 лажица маслиново масло, 2 лукчиња, 1  кромид,  0,5 кг аспарагус, 1 чаша грашок, свеж или замрзнат, 1 праз, само белиот дел, 1 рака анасон, 1,5 чаши варен бел грав, 4 чаши супа од зеленчук, 1/3 чаша сечкано свежо нане, 1/3 чаша свеж копар, сецкан, свежо исцеден сок од еден лимон, ½ лажичка морска сол и бибер по желба.

Подготовка: Подгответе го зеленчукот. Аспарагусот измијте го и отсечете го дрвениот дел. Меките делови од аспарагусот исечкајте ги на помали парчиња. Измијте го празот и исечете го зелениот дел. Зелениот дел од празот исечкајте го на помали парчиња. Земете една рака анасон и исечете на парчиња. Загрејте го маслото во тенџере на средна топлина. Додадете го кромидот, аспарагусот, празот, анасонот и солта. Сите заедно се динстаат околу 4 минути. Потоа додадете ги гравот, грашокот и супата од зеленчук. Оставете да зоврие и оставете да врие околу 15 минути. Додадете свежо нане и копар и варете на тивок оган уште пет минути. Оставете ја супата малку да се излади, па префрлете ја во блендер. Мешајте додека не добие убава смеса. Потоа повторно префрлете во тенџерето. Додадете сок од лимон и бибер по желба. Ако сакате вашата супа да биде малку потечна, додадете уште супа од зеленчук. Загрејте малку пред сервирање. По желба можете да додадете уште малку аспарагус и грашок и да ги додадете во оваа супа за дополнителна текстура. Секоја чинија можете да ја посипете со малку свеж копар. Ако сакате полесна варијанта на супата, можете да го исфрлите белиот грав од рецептот. Пробајте, навистина е вкусно.

Силвана Јованчева