Search for content, post, videos

Рецепт за секоја жена!

 Ги отстранува сите непријатни мириси, ја намалува секрецијата, се користи за лекување на миоми 
и цисти.  Многу жени имаат проблем заради зголемена киселост на секретите, а заради тоа се соочуваат 
со непријатни мириси.

Потребни состојки
1 кг мед-15 лимони (изблендирани без кора)
400 грама чуваркуќа (ситно сецкана ) 
15 чешниња лук  (ситно исецкани)
400 грама јатки од ореви (сомелени)

Подготовка:

Важно е да ги измешате сите состојки заедно во блендер  и ставете ги во тегла на темно 
место на умерена температура. Смесата се чува во фрижидер ако треба да се користи подолг период.

Употреба:

Земајте по една лажичка од оваа мешавина секое утро на празен стомак, т.е. пред појадок или чај.

Важно е да се нагласи дека овој рецепт може да се користи за лекување на болести како што се цисти
и миоми. Со овој рецепт ќе се ослободите од сите непријатни мириси од вагината.

Обрнете внимание на бојата на вашата улошка за време на менструацијата, бидејќи може да ви каже
многу за вашето здравје. На пример, светло розевата боја на крвта на уошката може да сигнализира 
за ниско ниво на естроген и може да биде знак дека ќе добиете остеопороза подоцна во животот.