Search for content, post, videos

Зачинет пунч

Зачинет пунч
Потребни состојки:
еден литар сок од боровинки
5 лажици мед
една лажичка цимет
стапчиња цимет
Подготовка:
Во едно тенџере затоплете го сокот од боровинки, заедно со медот и циметот и измешајте го додека медот убаво не се растопи. Истурете го сокот во 8 шолји. Секоја шолја украси ја со
стапче цимет.